Autor:

Jakub Kapela

Utworzono:

08.05.2016

Zawisza w rundzie wiosennej pokazuje się z bardzo dobrej strony wygrywając mecz za meczem strzelając bramki i grając na „zero” z tyłu. Gracze Zawiszy podtrzymali zwycięską passę pokonując jednego z kandydatów do awansu. Po czterech kolejkach rundy wiosennej Zawisza zdobył komplet 12 punktów notując bilans bramek 21-0.

Spotkanie początkowo toczyło się głównie w środkowej części boiska. Zgromadzeni w Sulechowie kibice na pierwszego gola swojej ulubionej drużyny musieli czekać do 32 minuty , kiedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Piwowar, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki przeciwników ku uciesze kibiców. W tej połowie bramek już nie oglądaliśmy pomimo kilku sytuacji podbramkowych graczy Zawiszy. Po przerwie drużyna Chlana starała się kontrolować mecz aby nie stracić bramki licząc na jakąś udaną kontrę. W 65 minucie do bramki Polonii trafił Ambrochowicz po składnej akcji swojej drużyny. Po stracie drugiej bramki rywale ruszyli mocniej do ataku nie mając już nic do stracenia. Dobrze spisywała się linia obronna Zawiszy nie pozwalając na groźniejsze akcje przed bramką strzeżoną przez Zbroję. W końcówce meczu nieporozumienie między obrońcą a bramkarzem Zawiszy mógł wykorzystać napastnik Polonii w sytuacji sam na sam ale skuteczną obroną popisał się Zbroja. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i zawodnicy Sulechowa po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się z kolejnych trzech punktów.

Zgromadzona w Sulechowie publiczność oglądała kolejne pewne zwycięstwo swojej drużyny. Po tej kolejce gracze Zawiszy zajmują 3 miejsce w tabeli ze stratą ze stratą 8pkt do liderującego Eklera Baranówka, a także mając 6 pkt przewagi nad czwartymi w tabeli rezerwami Orła Bębło.